Namie, darbe, kitose patalpose žmonės praleidžia apie 90 % viso savo laiko. Todėl patalpų vėdinimas, o tuo pačiu ir tiekiamo oro filtravimas nuo kietųjų dalelių turi didelę įtaką mūsų sveikatai ir gerai savijautai. Daugybė mokslinių tyrimų įrodė, kad yra tiesioginis ryšis tarp patalpų oro kokybės ir žmonių sveikatos ir kad kietosios dalelės yra vienas pagrindinių su oro kokybe susijusių susirgimus lemiančių veiksnių.
Du pagrindiniai teršalų šaltiniai: gamta (smėlis, dulkės, vulkanų išsiveržimai, miškų gaisrai ir pan.) ir žmogus, jo veikla (transportas, aviacija, pramonė, energetika ir kt.). Nors dažnai ir neakcentuojama, bet stipriai užterštose vietovėse (pvz., miesto vietose, kur nuolat susidaro transporto spūstys; sunkiosios pramonės zonose) daugiau kaip 90 % aplinkos ore esančių kietųjų dalelių patenka į patalpas, jei nėra oro filtravimo. Efektyvūs vėdinimo sistemos oro filtrai gali labai sumažinti kietujų dalelių kiekį patalpų ore ir kartu – jų poveikį sveikatai.
Taigi oro filtrai – būtini gerai buitinių, komercinių, pramoninių patalpų vidaus aplinkai, nes jie išvalo tiekiamąjį orą, kad į patalpas nepatektų teršalų iš aplinkos, o taip pat apsaugo vėdinimo įrangą, kad ji neužsiterštų, neužsikimštų dulkėmis. Tiekiamojo oro filtrai gali būti naudojami ir šalinamajam orui valyti, kai reikia apsaugoti vėdinimo sistemą nuo užteršimo. Vadinasi, oro filtrai apsaugo žmones, procesus ir verslą, objektus komercinės ir kultūrinės paskirties patalpose, pagamintus produktus (pvz., padeda išvengti gaminamų produktų gedimų), vėdinimo įrangą ((šilumokaičius), aplinką bei sumažina valymo poreikį.
Jeigu nėra oro filtrų arba jie – prastos kokybės, dulkės nusės vėdinimo sistemoje. Paveikiami visi sistemos komponentai: ventiliatoriai, šildymo ir šaldymo kaloriferiai, šilumokaitis, valdymo blokas, vožtuvai, ortakiai. Rezultate: vėdinimo sistemos funkcionalumas ir efektyvumas drastiškai sumažės. Jei vėdinimo sistemos filtrai mėnesiais išlieka neužsiteršę, verta sunerimti! Dulkės niekur nedingo, jos tuo metu gadina įrangą!