ŠILUMOS SIURBLIAI ORAS -ORAS

 • Šilumos siurbliai „oras – oras“ yra paprasčiausias, bet ne prasčiausias patalpų šildymo sprendimas, pasinaudojant lauko ore esančia energija.

  Nėra ypatingų apribojimų įsidiegti šildymą oras – oras bet kokio ploto ar išplanavimo namuose, svarbu tik teisingai pasirinkti vidinių blokų įrengimo vietą, kad oro srautai kuo efektyviau pasiskirstytų erdvėje. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad šie patalpos oro šildymo ir vėsinimo prietaisai netiekia švaraus oro ir nepalaiko reikiamo oro drėgnumo.

  Kitaip sakant, šildymo sistema „oras – oras“ – tie patys, gerai žinomi dvinariai (Split tipo) oro kondicionieriai, kurie dažniau naudojami patalpoms vėsinti ir tik pereinamuoju laikotarpiu šildyti. Juos sudaro du blokai : išorinis ir vidinis. Pagrindiniai šildymo sistemos elementai yra kompresorius, kondensatorius, plėtimosi vožtuvas ir garintuvas.

  Vidiniai blokai gali būti įvairios konstrukcijos: sieniniai, lubiniai, kanaliniai, kasetiniai, grindiniai ir pastatomi. Tokia įvairovė leidžia atsižvelgti į šildomų (vasara vėsinamų) patalpų ypatumus bei vartotojo pageidavimus.

  Veikimo principas toks pat kaip oro kondicionierių, tik atvirkštiniu ciklu: šilumnešis tekėdamas pro garintuvą paima šilumą iš oro. Freonui palaipsniui sušilant, jis pradeda virsti garais. Kompresoriuje garai supaudžiami, todėl padidėja jų slėgis, ko pasekoje kyla jų temperatūra. Gauta šiluma ventiliatoriaus pagalba paskleidžiama patalpos orui, o šilumnešis kondensatoriuje virsta skysčiu, kuris po to nukreipiamas į išsiplėtimo vožtuvą, kuriame jo slėgis sumažinamas, atitinkamai ir temperatūra. Tuomet visas ciklas kartojasi iš naujo. 

  Skaityti daugiau
  Prekių nėra.
 • Šilumos siurblio „oras-oras“ privalumai:

  • Juos paprasta sumontuoti tiek naujos statybos, tiek senesniuose būstuose.

  • Vasarą patalpas vėsinsite, o žiemą, o ypač efektyviai pereinamuoju laikotarpiu, šildysitės

  • Dėl komforto ir nedidelių sąnaudų tai geras sprendimas papildant jau esamą vandeninę šildymo sistemą.

  • Įvairūs vidiniai blokai, kurie pasirenkami pagal patalpų ypatumus ir vartotojo pageidavimus

  • Inverterinė technologija padeda sumažinti energijos suvartojimą ir užtikrina tylią veiklą.

  • Gali turėti papildomų, komfortą didinančių funkcijų, tokių kaip internetinė jungtis arba kaip jonizavimo funkcija.