Dažniausiai užduodami klausimai

  • 1. Ar būtinas rekuperatorius šiuolaikiniame A/A+ ar A++ klasės name?

    Šiuolaikiniai pastaraisiais metais pastatyti pastatai yra labai sandarūs. Todėl tokių sandarių patalpų vėdinimas yra būtinybė, nes nevėdinant dėl perteklinės drėgmės gali susiformuoti pelėsis, atsirasti nemalonūs kvapai, per ilgą laikotarpį gali būti pažeistos namo konstrukcijos. Nekalbant apie žmonių sveikatą. Prastame, nevėdintame ore neįmanoma jaustis gerai, pailsėti komfortiškai. Dėl neužtikrinamo CO2 lygio žmonės jaučiasi prastai, apsunkę, skundžiasi galvos skausmais, todėl šiuolaikiniai efektyvūs rekuperatoriai, kurie užtikrina kokybišką namų vėdinimą yra jau ne prabanga, o būtinybė.

    2. Kuris įrenginys geresnis: plokštelinis ar rotacinis?

    Kiekviena technologija turi savų privalumų, todėl vartotojas gali pasirinkti jam labiau tinkamą. Pagrindiniai skirtumai, kuriuos norisi pabrėžti, yra tokie:

    Plokšteliniuose rekuperatoriuose tiekiamas ir šalinamas oras praktiškai nesimaišo, todėl ypač tinkami, ten kur šalinamas užterštas oras. Plokšteliniame šilumokaityje nėra judančių dalių, todėl jis veikia tyliai ir nereikalauja didelės priežiūros, užtenka plauti. Jų vidutinis metinis našumas didesnis nei 75 %. Tik norint išvengti nebrangiuose rekuperatoriuose žiemos metu galimo ledo susiformavimo ant šilumokaičio – patartina rekuperatorių susikomplektuoti su pirminiu elektriniu šildytuvu, kuris pašildytų tiekiamą iš lauko orą iki reikiamos temperatūros.

    Rotaciniai įrenginiai yra labiau pritaikyti dirbti efektyviai visais metų laikais, o ypač pereinamuoju sezonu, kai lauke atvėsta. Rotaciniai rekuperatoriai išsaugo reikalingą patalpų oro drėgnumą, o šaltuoju periodu neleidžia įrangai nei apledėti nei užšalti – rotaciniuose šilumokaičiuose nesusidaro kondensatas. Taip pat rekuperacinių vėdinimo sistemų su rotaciniais šilumokaičiais yra didesnis naudingumo koeficientas ir geresnės šalčio grąžinimo charakteristikos, o tai yra aktualu vasara, kai namuose veikia oro kondicionavimo sistemos. Taigi grynu ir sveiku, šviežiu oru būsite aprūpintas bet kuriuo paros metu bet kuriuo metu laiku.

    3. Kiek kainuoja rekuperatoriaus priežiūra? Kiek el. energijos suvartoja vėdinimo įrenginys?

    Rekuperatoriaus suvartojamos energijos kiekis priklauso nuo įrenginio tipo ir eksploatacijos režimo. Norint energijos sunaudoti kuo mažiau, patartina pasirinkti minimalų ekonominį režimą, bet tokiu atveju nebūtinai užtikrinsite komfortišką patalpų mikroklimatą.
    Daugeliui šuolaikinių įrenginių užtenka minimalios priežiūros. Svarbiausias patarimas būtų keisti filtrus vieną ar du kartus į metus, priklausomai nuo užterštumo. Juk nuo filtrų kokybės ir švarumo priklauso koks oras bus Jūsų namuose ir kiek įrenginys ilgai tarnaus. Taigi iš esmės kainuoja tik filtrų įsigyjimas ir elektra, nes kuo labiau užterštas filtras, tuo daugiau elektros energijos sunaudoja rekuperatorius.

    4. Ar galima sistemą įsirengti pačiam ir kokiame statybos etape ją reiktų įrengti?

    Siekiant aukščiausio rezultato, visus darbus verta patikėti profesionalams. Bet jei turite patirties ir atitinkamų žinių, galite ir patys įsirengti sistemą. Tik tokiu atveju verta pasidomėti, ar gamintojas suteikia garantiją įrenginiui. Tuo pačiu siūlome pasidaryti ortakių sistemos projektą, kuriame tinkamai pagal Jūsų namo specifiką bus išvedžioti ortakiai bei tiksliai suskaičiuoti Jums reikalingi medžiagų kiekiai. Bent jau ortakius išvedžioti patartina dar prieš pakabinamų lubų tvirtinimą ir tinkavimą, o patį rekuperatorių galima kabinti ir vėlesniame etape.

    5. Kur rekomenduojama statyti rekuperatorių?

    Dažniausiai rekuperatoriai statomi pagalbinėse namo patalpose, t.y. katilinėje, garaže ir pan. Kai kurie modeliai kartu su gartraukiu įrengiami virtuvėje. Taip pat yra specialūs modeliai, kurie taupant vietą, įrengiami tarp pakabinamų lubų. Statant nešildomose palėpėse verta pasidomėti įrenginio šilumine izoliacija ir papildomų priedų komplektacija.

    6. Kiek kartų per valandą rekuperatorius turėtų pakeisti orą?

    Pagal bendrai priimtas higienos normas ir rekomendacijas privačiame name rekuperatorius turėtų pakeisti orą 0,5 karto per valandą. Tačiau tegu šis reikalavimas Jūsų negąsdina. Dauguma šiuolaikinių rekuperatorių turi įvairius, pažangius daviklius, kurie automatiškai reguliuoja paduodamo oro kiekį, atsižvelgdami į CO2 ir drėgmės kiekį patalpose.

    7. Kada ir kodėl reikia atlikti įrenginio aptarnavimą?

    Moderniuose rekuperatoriuose yra filtro daviklis, kuris signalizuoja apie filtro užterštumą ir rekomenduoja, kada filtrą pakeisti. Jei tokio daviklio nėra, rekomenduojama filtrus pasikeisti pavasarį prieš žiedadulkių atsiradimą bei rudenį, prieš prasidedant šildymo sezonui.

    8. Ko reikia norint valdyti vėdinimo įrenginį telefonu, per programėlę ir pan.?

    Reiktų teirautis pardavėjo, ar konkretus įrenginio modelis turi tokią valdymo galimybę. Nes ne kiekvienas, ypač kalbant apie pigius produktus, tokią funkciją gali turėti. Norint valdyti įrenginį, reikalingas išmanusis telefonas ir oficiali gamintojo programėlė. Toliau patartina vadovautis gamintojo pateiktomis instrukcijomis.

    9. Ar galima prie vėdinimo įrenginio jungti gartraukį?

    Galima jungti prie Flexit ir Blauberg modelių rotacinių rekuperatorių. Geriausia dėlto pasiteirauti prieš įsigyjant gaminį, nes dažniausiai gamintojas pateikia specifinį, konkretų modelį su tokia galimybe.

    10. Ar galima gartraukio orą šalinti per rekuperatorių?

    Jei įrenginys su plokšteliniu šilumokaičiu, galima gartraukio orą šalinti per rekuperatorių, tačiau energijos papildomai bus sutaupoma nedaug, o šalinamo oro filtrą reiks keisti daug dažniau.

    11. Ar galima vėdinimo įrenginį naudoti be valdymo pultelio?

    Naujausios kartos „Flexit“ rekuperatoriai „Nordic“ standartinėje komplektacijoje naudojami be valdymo pultelio. Juos galima valdyti per programėlę „Flexit GO“. Taip pat be valdymo pultelio galima naudoti Blauberg gaminamus modelius, kurie pažymėti Roto EC .

    12. Ar yra gartraukio ir židinio režimai?

    Yra. Virtuvės režimas padidina gartraukio veikimo efektyvumą, nes rekuperatorius oro pritekėjimą į patalpas padidina, o oro šalinimas sumažinimas iki minimalaus intensyvumo. O židinio režimas viršslėgio pagalba pagerina dūmų ištraukimą per kaminą, paduoda į patalpas daugiau šviežio oro ir tuo pačiu intensyviau šalina užterštą orą.

    13. Kada reiks keisti freoną oro kondicionieriuje? 

    Niekada, jei viskas tvarkingai padaryta, t.y. jei darbus atlikę specialistai, montuodami oro kondicionierių laikėsi gamintojo montavimo instrukcijose nurodytų reikalavimų ir savo darbą atliko profesonaliai kokybiškai.

    14. Internetu įsigytų prekių grąžinimas